Фудбал

Тројца кандидати во игра за менаџер на Челси

Тројца кандидати во игра за менаџер на Челси

Томас Франк од Брентфорд, но тој е исто така на листата на желби на „сините“. Следните двајца кандидати доаѓаат од Чемпионшип дивизијата, односно двајца менаџери кои ги водеа своите тимови до пласман во Премиерлигата.

Првиот е Енцо Мареска од Лестер сити, а вториот е Киран Мекена, кој направи чудо со тимот на Ипсвич. Според букмејкерите во Велика Британија, моментално најмногу шанси да биде нов менаџер на Челси има Енцо Мареска.

To top