Фудбал

Тиаго Силва на крајот од сезоната заминува од Челси

Тиаго Силва на крајот од сезоната заминува од Челси

Бразилскиот фудбалер Тиаго Силва потврди дека си заминува од Челзи на крајот на сезоната. Малкумина веруваа во летото 2020 година дека Силва има уште четири сезони во нозете на највисоко ниво. Но, Бразилецот на лето го завршува четиригодишниот мандат и го напушта „Стемфорд Бриџ“.

Еден од ретките фудбалери кои ја „преживеаја“ големата кадровска промена во редовите на Челзи, тоа го потврди по поразот од Манчестер Сити во полуфиналето на ФА Купот, што беше последна шанса да се збогува од трофеј.

To top