Фудбал куп на македонија

Скопските екипи се разминаа во полуфиналето на Купот

Шкупи против ГФК Тiквеш 1930 Кавадарци и Воска Спорт- Македонија ЃП, се двата полуфинални дуели од фудбалскиот Куп на Македонија.

Скопските екипи се разминаа во полуфиналето на Купот

Шкупи против ГФК Тiквеш 1930 Кавадарци и Воска Спорт- Македонија ЃП, се двата полуфинални дуели од фудбалскиот Куп на Македонија.

Според распоредот првите натпревари ќе се играат на 3 април, реванш дуелите се закажани за 17 април од 15:00 часот.

Победниците од овие двомеча ќе играат во финалето кое е закажано за на 22 мај од 19:00 часот.

To top