ффм

Пронајдени се 62 резултати на тема „ффм“
Фудбал

ФФМ му честиташе на Андоновски: Убаво е кога добри работи им се случуваат на луѓе кои се чесни кон својата работа

Фудбалската федерација на Македонија му честиташе на Влатко Андоновски кој е именуван за нов селектор на американската женска фудбалска...
Фудбал

ФФМ горди: На денешен ден го организиравме Супер купот, најголемиот спортски настан во нашата историја

-На денешен ден, 8. август 2017. го организиравме најголемиот спортски настан во нашата историја @SuperCup #Skopje2017 @realmadrid @manchesterunited Горди на незаборавниот...
Фудбал

ФФМ ја одреди цената на билетите за дуелите на македонската репрезентација против Полска и Австрија- еве колку ќе чинат

Македонската фудбалска репрезентација на 7 и 10 јуни против Полска и Австрија ги продолжува Европските квалификации за пласман на ЕУРО...