Фудбал фудбал

Шранц: Заслужено победивме, ги исполнивме сите задачи

Иван Шранц, репрезентативецот на Словачка која успеа да забележи сензационална победа против Белгија на ЕП во Германија, вели дека триумфот е заслужен.

Шранц: Заслужено победивме, ги исполнивме сите задачи

Иван Шранц, репрезентативецот на Словачка која успеа да забележи сензационална победа против Белгија на ЕП во Германија, вели дека триумфот е заслужен.

– Бевме одлични и максимално дисциплинирани. Одигравме како што бараше селекторот од нас, ги исполнивме сите задачи.

Мислам дека многу ни значеше и поддршката од трибините. Ќе се обидеме да продолжиме со добрите игри, потенцираше Шранц (31), кој беше прогласен за играч на мечот.

To top