словачка

Пронајдени се 61 резултати на тема „словачка“
Кошарка

Македонските кошаркари загубија од Словачка, но како првопласирани ги завршија Мундијалските претквалификации

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва загуби од Словачка со 88:72 во последното коло од претквалификациите за Светското првенство...