Фудбал

ШОК: Обезбедувањето го повреди капитенот на Шпанија пред финалето (ВИДЕО)

ШОК: Обезбедувањето го повреди капитенот на Шпанија пред финалето (ВИДЕО)

На крајот од натпреварот Шпанија и Франција  се случи необичен инцидент. Шпанските фудбалери тргнаа да слават со своите навивачи, но некои од нив истрчаа на теренот.

Во еден момент во толпата влетаа и обезбедувачите со намера да исфрлат еден од навивачите.

Во обидот еден од обезбедувањето случајно го удри во коленото шпанскиот капитен Алваро Мората. Мората се пожали на повреда, а Шпанците се надеваат дека поради ова нема да го пропушти финалето.

To top