Фудбал

Реал Мадрид ослабен пред финалето од ЛШ

Реал Мадрид ослабен пред финалето од ЛШ

Фудбалерот на Реал Мадрид Аурелиен Чуамени ќе го пропушти претстојното финале во Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд поради повреда на стапалото, изјави тренерот на клубот Карло Анчелоти.

„Нема да биде подготвен за финалето, ќе се фокусира на опоравување за ЕП“, изјави Анчелоти.

Чуамени се повреди на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

To top