Фудбал

Манчестер Сити го продавва голманот Едерсон

Манчестер Сити го продавва голманот Едерсон

30-годишниот голман на англискиот шампион Манчестер Сити, Едерсон, изненадувачки би можел да го напушти Манчестер Сити на крајот од оваа сезона. Веста ја објави инсајдерот Фабрицио Романо.

Бразилецот би можел да биде продаден во случај на добра понуда. Интерес за Едерсон има од саудиските клубови, но Бразилецот ќе донесе одлука откако е заврши сезоната.

Едерсон во Сити пристигна пред седум години од Бенфика за 40 милиони евра.

To top