Фудбал

Ливерпул со Алонсо ја купува и ѕвездата на Леверкузен

Ливерпул со Алонсо ја купува и ѕвездата на Леверкузен

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Ливерпул, пишуваат англиските медиуми.

Виртц може да игра во средниот ред, но и како крилен напаѓач и е еден од најбараните германски фудбалери.

Младиот плејмејкер има долгорочен договор во Леверкузен и најверојатно ќе чини цело богатство, но Ливерпул нема да жали пари за да му ја исполни желбата на Чаби Алонсо.

To top