Фудбал

Каква уверита пред второто полуфинале – тепачка во Дортмунд помеѓу англиските и холандски навивачи (ВИДЕО)

Каква уверита пред второто полуфинале – тепачка во Дортмунд помеѓу англиските  и холандски навивачи (ВИДЕО)

Тотален хаос владее на улиците на Дортмунд, каде англиските и холандските фудбалери вечерва ќе го одиграат полуфиналниот натпревар на Европското првенство.

Навивачите на овие два тима имаа „жешка средба“ во еден од пабовите од кои не остана ништо. Се тепаа и фрлаа што ќе најдат. Летаа чаши, столици, маси.

To top