Фудбал

Јулијан Нагелсман се враќа како тренер на Баерн?!

Јулијан Нагелсман се враќа како тренер на Баерн?!

Без разлика како ќе заврши настапот на Баварците во ЛШ, Томас Тухел заминува на крајот од сезоната, а раководството на Баерн мора да најде нов тренер.

Чаби Алонсо јасно стави до знаење дека нема намера да го напушти Леверкузен, а приказната за Зинедин Зидан веројатно никогаш не била сериозна.

Германскиот „Скај“ носи сензационална вест, а станува збор за потенцијалното враќање на Јулијан Нагелсман по само една година на клупата на Баерн.

Изворот пишува дека Нагелсман нема ништо против да се врати, а договорот би требало да биде на три или четири години.

To top