Фудбал

Глупост на Лука Јовиќ – удри шамар на противнички фудбалер (ВИДЕО)

Глупост на Лука Јовиќ – удри шамар на противнички фудбалер (ВИДЕО)

Лука Јовиќ по подолго време се најде во првиот тим на Милан во Серија А и не се прослави. Српскиот напаѓач, кој во последниот период игра во одлична форма и сè почесто се запишува во листата на стрелците, не го дочека крајот на средбата со Монца.

Имено, во 52. минута Јовиќ беше исклучен на „Бриантео“, откако падна на провокација на противникот и му удри шамар.

Главниот судија не го забележа најдобро тој момент и прво му додели жолт картон, но ВАР реагираше и Коломбо ја промени својата првична одлука и му го покажа патот кон соблекувалната на српскиот напаѓач.

To top