лука јовиќ

Пронајдени се 36 резултати на тема „лука јовиќ“
Познати

Лука Јовиќ во Белград го прослави раѓањето на синот: Микрофонот во рацете на Пријовиќ цела вечер, гостите традиционално му ја искинаа маицата (ВИДЕО)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ вчера го прослави раѓањето на неговиот трет син Теодор. Имено, прославата била организирана во...
Познати

Прва фотографија по породувањето – Лука и Софија го открија и името на бебето – вистинско православно и популарно меѓу младите (ФОТО)

Манекенката Софија Милошевиќ се породила во неделата на 27 март 2022 година, доцна вечерта во Мадрид. Софија и фудбалерот на Реал Мадрид,...
Познати

Се породи манекенката Софија Милошевиќ: Фудбалерот на Реал Мадрид е далеку од дома, па прослави со колегите – ова е полот на бебето

Манекенката Софија Милошевиќ се породи по втор пат доцна во неделата во Мадрид, пренесуваат српските медиуми. Како што пренесуваат...
Познати

ЧЕСТИТКИ ПРИСТИГНУВААТ ОД СИТЕ СТРАНИ: Софија Милошевиќ и Лука Јовиќ пресреќни – споделија радосни вести (ФОТО)

Моделот Софија Милошевиќ и фудбалерот Лука Јовиќ пред една година се остварија во улогата на родители. Софија роди момче, кое го нарекоа...