Фудбал

Френк Рибери ќе биде нов тренер во Баерн (М)

Френк Рибери ќе биде нов тренер во Баерн (М)

Поранешниот француски репрезентативец Френк Рибери, кој најдолгиот период од кариерата го мина во Баерн Минхен, се враќа во клубот.

Французинот во германскиот клуб помина 12 години, а сега ќе стане тренер во баварскиот тим.

Рибери одлучил да влезе во тренерската работа и ќе се вработи во Академијата на Баерн, пренесуваат германските медиуми. Својата „работна книшка“ ќе ја добие од почетокот на следната сезона.

To top