Фудбал куп на македонија

ФОТО+ВИДЕО: Кавадарци вчера „ГОРЕШЕ“, фудбалерите на ГФК Тиквеш пречекани од навивачите

Тиквеш славеше со 2-1 против Воска Спорт во финалето на Купот на Македонија и тоа беше прв пехар во историјата на клубот од Кавадарци.

ФОТО+ВИДЕО: Кавадарци вчера „ГОРЕШЕ“, фудбалерите на ГФК Тиквеш пречекани од навивачите

Тиквеш славеше со 2-1 против Воска Спорт во финалето на Купот на Македонија и тоа беше прв пехар во историјата на клубот од Кавадарци.

Овој успех донесе голема радост во градот, па жителите излегоа на улиците да ги пречекаат своите херои.

To top