кавадарци

Пронајдени се 80 резултати на тема „кавадарци“
Вести

Мицкоски: Со оваа Влада нема ниту шанса, ниту иднина, на Македонија и се потребни суштински промени и реално подобрување на животот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес е во Кавадарци, каде како што рече, овие денови се случува и тиквешкиот гроздобер...
Општини

Вандализам во Кавадарци: Оштетена црквата „Света Параскева Петка“ во текот на минатата ноќ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Во текот на вчерашната ноќ оштетени се делови од црквата „Света Параскева Петка“ во Кавадарци. Според она што може да се види на фотографиите...
Вести

Филипче се интересира само за милионските тендери, градската болница Кавадарци остана без гинеколог-акушер

ЈЗУ Општата градска болница Кавадарци остана без доктор гинеколо-акушер. Според информациите кои ги добивме специјалистот гинеколог-акушер...