Фудбал

Енис Барди се повреди, неизвесен е за натпреварите на Македонија

Енис Барди се повреди, неизвесен е за натпреварите на Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди заработи повреда на натпревар на Трабзонспор.

Барди мораше да излезе од игра по само 17 минути. Уште е нејасно за каква повреда се работи. Дополнителните прегледи ќе го дадат одговорот на тоа.

Доколку се работи за повреда за која е потребна пауза, Барди ќе ги пропушти двата престојни пријателски натпревари на Македонија.

Македонската репрезентација на 3. јуни игра со Хрватска и Ријека, а седум дена подицна ѝ гостуваме на Чешка.

To top