Фудбал

Душан Влаховиќ во клинч со Алегри (ВИДЕО)

Душан Влаховиќ во клинч со Алегри (ВИДЕО)

Освен тоа што доби црвен картон на натпреварот против Џенова поради што нема да игра во следното коло од Серија А, Душан Влаховиќ ќе добие и казна од Јувентус поради конфликтот со тренерот Масимилијано Алегри.

Додека излегуваше од теренот, тој нешто му дофрли на шефот на стручниот штаб и тоа нема да помине без санкција.

„За жал, направи грешка и ќе биде казнет од страна на клубот. Уште не сум разговарал со него“, откри Алегри по натпреварот.

To top