Фудбал

Челси го договори Месињо

Челси го договори Месињо

Лондонскиот фудбалски клуб Челси продолжи да троши пари на млади таленти, па така го договори 17-годишниот бразилски фудбалер Вилијан Естевао од Палмеираш.

Естевао е одлично крило со неверојатна лева нога и во татковината го нарекуваат и Месињо, а Челси го договори за 40 милиони евра плус 25 милиони во бонуси.

Премиерлигашот не планира да го испрати на позајмица, туку веднаш ќе биде промовиран во првиот тим на Челси, каде што ќе се пресели во јануари 2025 година.

To top