Фудбал се гледа замената на чави

Барселона започна преговори со Флик

Барселона започна преговори со Флик

Ханси Флик е прв фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваат каталонските медиуми.

Откако стана јасно дека Чави Ернандез заминува на крајот на сезоната Барселона ја започна потрагата по нов тренер, а прв избор на Лапорта е токму Флик.

Како што пренесуваат дел од шпанските медиуми, Флик имал позитивна серија разговори со челниците на Барселона.

To top