Фудбал

Баерн Минхен започна преговори со новиот тренер

Баерн Минхен започна преговори со новиот тренер

Венсан Компани се наоѓа на чекор до клупата на Баерн Минхен, објави англискиот весник „Гардијан“.

Откако во јавноста се појави информацијата дека Венсан Компани кој со Барнли испадна од Премиер лигата, се наоѓа на листата на желби на Баерн Минхен, а медиумите пишуваат дека преговорите со Белгиецот се во завршна фаза и до крајот на неделата може да биде промовиран во нов тренер на германскиот гигант.

 

To top