Фудбал

Баерн Минхен купува од Леверкузен

Баерн Минхен купува од Леверкузен

Баерн Минхен постигна начелен договор со дефанзивецот на Баер Леверкузен, Јонатан Та за евентуален трансфер на лето, пишува Флоријан Плетенберг.

Сепак, тоа не значи дека трансферот нужно ќе се случи. Интерес за 28-годишниот германски интернационалец има и од други клубови.

Во исто време, Баер Леверкузен е исто така многу заинтересиран да го задржи еден од нивните клучни играчи, чиј договор истекува за една година.

 

To top