Фудбал

Англичаните доколку триумфираат на ЕП ќе добијат 9.6 милиони фунти бонус

Англичаните доколку триумфираат на ЕП ќе добијат 9.6 милиони фунти бонус

Информацијата денеска ја објави лондонски „Сан“ дека награта доколку триумфираат на ЕП репрезентативците на Англија ќе добијат 9.6 милиони евра.

Според истиот извор, селекторот на Англија, Герет Саутгејт, наводно ќе добие бонус од четири милиони фунти доколку неговите избраници ја освојат титулата на ЕВРО2024.

Англија вечерва го почнува настапот на ЕВРО2024 против Србија.

Избраниците на Саутгејт на 20 јуни ќе играат со Данска, а на 25 јуни со Словенија.

To top