Фудбал

Анчелоти има намера да го убеди раководството на Реал да го купи Кепа

Анчелоти има намера да го убеди раководството на Реал да го купи Кепа

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти има намера да го убеди раководството на клубот да го откупи позајмениот голманот Кепа Аризабалага, чии права му припаѓаат на Челзи.

Според „Relevo“, Анчелоти го советува Реал Мадрид да го продаде Андреј Лунин и да го замени Тибо Куртоа со Кепа. Конечната одлука за иднината на играчот се уште не е донесена.

Сезонава 29-годишниот Кепа бранеше на 10 натпревари во Ла Лига, на пет не прими гол.

Во летото, Аризабалага го одби Баерн поради трансферот во Реал Мадрид.

To top