ТВ и Филм

ВИДЕО: Делириум во салата, никој не очекуваше ваков глас од срамежливото момче

ВИДЕО: Делириум во салата, никој не очекуваше ваков глас од срамежливото момче

Младиот Лука Ди Стефано од Сицилија на свои 19 години се појави на сцената на шоуто „Америка има талент“.

По кусиот разговор со жирито, никој не очекуваше дека зад срамежливото момче се крие толку моќен глас.

Лука ги воодушеви сите во салата, а публиката со неверување го проследи неговиот настап кој иако се случи пред неколку години сепак остана силно забележан.

To top