Познати

За Душко Тошиќ сезоната веќе почна: Ужива покрај море на омиленото место на богатите, а таму не е сам (ФОТО)

За Душко Тошиќ сезоната веќе почна: Ужива покрај море на омиленото место на богатите, а таму не е сам (ФОТО)

Додека Јелена Карлеуша се занимава со социјалните мрежи и актуелните разводи, не двоумејќи се да прозва некои колеги во свој стил, нејзиниот се уште легален сопруг се држи настрана од естрадата, не коментира ништо и не се рекламира никаде, освен на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Душко Тошиќ, некогаш успешен фудбалер, денес подеднакво успешен и како фудбалски менаџер, на своите следбеници им откри дека моментално ужива далеку од Белград.

Овој пат не е Истанбул каде често престојува, ниту Монако ниту Будимпешта. Тој се пријавил во едно од најелегантните одморалишта во Грција, Глифада, познато и како Атинска ривиера.

Долга песочна плажа, луксузни хотели, бескраен булевар покрај брегот преполн со таверни со локални специјалитети и ексклузивни ресторани, коктел барови, добра атмосфера, многу забава…

Многу богати Атињани имаат куќички во оваа прекрасна област блиску до главниот град.

Иако е април, за Тошиќ веќе започна сезоната. Се јави од терасата со базен и поглед кон морето, очигледно веќе доволно топло за капење.

Не знаеме дали Душко ја комбинира работата со задоволство или тоа е само второто. Не се ни знае кој му прави друштво на ривиерата.

Во секој случај, тој ужива во монденското одморалиште и секако му се допаѓа опуштената медитеранска атмосфера.

Најнови вести од Познати

To top