Познати венчавка

ВИДЕО: Кое презиме ќе го носи, но и кој го фати бидермаерот на Анастасија Ражњатовиќ

Кој би се надевал дека втората венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудеља ќе се одржи тивко и без многу помпа. Сепак, сè се случи токму така.

ВИДЕО: Кое презиме ќе го носи, но и кој го фати бидермаерот на Анастасија Ражњатовиќ

Кој би се надевал дека втората венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудеља ќе се одржи тивко и без многу помпа. Сепак, сè се случи токму така.

Убавите, згодни и вљубени младенци пред неколку дена отпатувале од Севиља до Белград, со нив дојдоа и родителите, братот и сестрата на младоженецот, а во утринските часови сите заедно отишле во вилата Богдана во Љутиче.

За таа прилика не избраа очекувано ресторани, сали, пејсажи, винарии, куќи со базени, не, сакаа се да се одвива што е можно поскромно и подалеку од љубопитните фоторепортери.

Фотографите кои се собраа пред куќата на Цеца, колку што можеа, успеаја да ги снимат сите гости кои дојдоа, а на сите веќе од првата фотографија им беше јасно дека граѓанската венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се одржа само во најтесниот круг на семејството, и дека немало ниту ќе има класична прослава.

Покрај најблиските на младоженецот, на размената на завети меѓу Таса и Немања пред матичар, сведочеле мајката, тетката, браќата и сестрите на невестата, бабите и дедовците, снаата и братучедите и кумовите, кои можеле да сведочат и кое презиме избрала да го носи до крајот на животот.

Имено, Анастасија од денеска се презива Гудељ. Го зела презимето на сопругот, не сакала да го додаде Гудељ на Ражнатовиќ, веројатно од почит кон него и неговото семејство.

Врз основа на минатите настани, многумина заклучуваат дека тоа го направила делумно затоа што страстите меѓу неа и свекрвата штотуку згаснале, повторно, кој знае, можеби едноставно сакала целосно и на тој начин да му припадне на својот избраник.

Сите се прашуваат дали Таса и Гудељ можеби наесен ќе организираат трета венчавка, всушност свадбена прослава, забава на која ќе ги поканат сите оние кои ги сакаат и почитуваат.

За волја на вистината и овој пат ништо не недостасуваше.

Не изостана декорацијата, како и големата свадбена торта и богатата трпеза која Цеца и ја приредила на својата мила, а се верува дека ангажирала и музичар погоден за интимната пригода, а микрофонот своевремено го користела и самата .

Она што на сите им падна во очи е фактот дека свадбата на Анастасија и Немања заврши многу брзо, како и свадбениот ручек.

Неколку часа подоцна, младата пејачка објави фотографија со која докажува дека и покрај шпекулациите ужива во својот брачен живот и дека воопшто не и недостасуваат помпата, рефлектори, конфети, огномет, венчаница со топка.

@alo_portal Ekskluzivni snimak iz vile Ražnatovića, evo ko je uhvatio Anastasijin bidermajer #alo #alonovine #alodnevnenovine #fypシ゚viral #foryou #fypシ #viral #viralvideo #viraltiktok #anastasijaraznatovic ♬ original sound – Alo_portal

To top