Познати

СКАПИ ДЕТАЛИ ОД КОИ ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ: Јелена Ѓоковиќ со накит вреден вртоглави 350 илјади евра, дали за ова би дале и вие толку пари? (ВИДЕО)

Јелена Ѓоковиќ беше во центарот на вниманието на наградите Лауреус во Мадрид.

СКАПИ ДЕТАЛИ ОД КОИ ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ: Јелена Ѓоковиќ со накит вреден вртоглави 350 илјади евра, дали за ова би дале и вие толку пари? (ВИДЕО)

Сопругата на Новак носеше фустан од српски дизајнер, чија цена е околу 500 евра, а за кој на големо се пишуваше, но некои други детали се исклучително интересни.

Ѓоковиќ имала и скап накит од престижниот бренд Картие, чии цени се исклучително високи.

Ѓерданот има 71 дијамант од 7,98 карати и 142 дијаманти од 6,77 карати, а цената на официјалната веб-страница е 194.000 евра.

Обетките што ги носела се состојат од 19 дијаманти од 1,64 карати и 10 дијаманти од 2,25 карати, а нивната цена е 78.500 евра.

На нејзината рака беше познатиот прстен „Пантер Картие“ со дијаманти и смарагди, чија цена е речиси иста со цената на обетките – околу 78.000 евра.

Единствено не се знае дали Јелена го купила овој накит вреден околу 350.000 евра или Картие и’ го дал да го носи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Adria (@vogue.adria)

To top