Познати ќе се огласи ли меси?

СЕКС БОМБА ГО ЛЕГНАЛА МЕСИ? Аргентина на нозе по скандалот дека Меси ја изневерил сопругата со новинарката од репрезентацијата (ФОТО)

За потсетување, Меси и Антонела важеа за еден од омилените парови во Аргентина. Гласините за можна брачна криза започнаа по церемонијата за „Златната топка“ во 2023 година, каде Меси по осми пат беше прогласен за најдобар играч на светот.

СЕКС БОМБА ГО ЛЕГНАЛА МЕСИ? Аргентина на нозе по скандалот дека Меси ја изневерил сопругата со новинарката од репрезентацијата (ФОТО)

Неверојатни вести доаѓаат од Шпанија! Големата љубов меѓу еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси и неговата сопруга Антонела, како што пренесуваат шпанските медиуми, е во најголема криза, откако Аргентинецот ја изневерил сопругата.

Имено, еден од најомилените спортски парови наводно е на чекор до разделба. Поточно, како што открива „Directo do Miolo“, по 15 години брак, аргентинската суперѕвезда ја изневерил сопругата и мајката на неговите три деца со позната новинарка кој ја следи аргентинската репрезентација. Станува збор за Софија Мартинез, која дури на својот Инстаграм има фотографии и видеа со Меси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofi Martinez Mateos (@sofimmartinez)

За потсетување, Меси и Антонела важеа за еден од омилените парови во Аргентина. Гласините за можна брачна криза започнаа по церемонијата за „Златната топка“ во 2023 година, каде Меси по осми пат беше прогласен за најдобар играч на светот. Во видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, играчот го врти лицето додека жена му се обидува да го бакне.

Освен тоа, вниманието на интернет го привлече и фактот што Антонела не излезе на сцената со децата за да го прослави освојувањето на „Златната топка“ на нејзиниот сопруг.

Најнови вести од Познати

To top