Познати

„СЕ СТЕПАВ ПОРАДИ ТОА ШТО ЈА НАРЕЧЕ ТАКА МАЈКА МИ“: Анастасија се потсети дека ја начекала во понеделник и си го добила заслуженото – по ова Цеца ја иселила од Србија!

„СЕ СТЕПАВ ПОРАДИ ТОА ШТО ЈА НАРЕЧЕ ТАКА МАЈКА МИ“: Анастасија се потсети дека ја начекала во понеделник и си го добила заслуженото – по ова Цеца  ја иселила од Србија!

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, ја отвори душата и проговори за најтешките и најубавите моменти од детството, а откри дека првата и последната тепачка на училиште ја имала поради нејзината мајка.

– Се сеќавам на училишните денови, кога мама беше дома со нанолег. Имав 12 години и се преправав дека сум целосно луда. Како ништо да не се случува, а весниците зујат. Мама беше на сите насловни страници. Пишуваше што ќе биде, што нема. Ќе ни ја одземат куќата, ќе ја земат старателството над неа… Имав среќа што во училиште немаше злонамерни деца што ќе ме прозиваат. Всушност, имаше една девојка – се присети Анастасија.

-Тоа беше првпат да се скарав во училиште, бидејќи таа ја навредуваше мајка ми. Таа кажа нешто за тој нанолег. Иако сум мирна и присебна, кога се работи за семејството и кога се случуваше таков хаос, ме обзеде бес. Кога некој ќе ја спомне мајка ти, а ти ја имаш само неа…

Младата пејачка изјави дека тогаш „ролетните паднале“, темнина во нејзините очи.

-Ми напиша на „Фејсбук“ во петокот, а јас во понеделник ја најдов на училиште и ја удрив, се степавме. Сите беа шокирани затоа што никогаш не бев проблематична. После тоа, многу брзо, мама реши да не однесе на Кипар – изјави Анастасија на К1 во емисијата „Преживеани“.

Анастасија Ражнатовиќ денес е во среќен брак со фудбалерот Немања Гудељ, кој ја користи секоја прилика да ја изненади мама Цеца.

Најнови вести од Познати

To top