Познати Сè што следи ќе одлучи судот

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ: Пејачот се разведува по 25 години, а еве што кажа таа

Џенан дури ја замолил Самира да го „забрза процесот“ кога поднел барање за развод.

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ: Пејачот се разведува по 25 години, а еве што кажа таа

Познатиот пејач Џенан Лончаревиќ по 25 години брак се разведува од сопругата Самира, која славниот пејач никогаш не ја покажа во јавноста откако е на јавната сцена, официјално во 2006 година.

Џенан од почетокот на кариерата ја криел неа и нивните деца од јавноста и медиумите, па до ден денес не се знаело името на жената со која бил во брак.

Сега Самира се огласи ексклузивно за Pink.rs и зборуваше за разводот со пејачот.

-Точно е дека се разведуваме. Сè што следи ќе одлучи судот. Засега првото рочиште не е закажано. Не можам однапред да зборувам за исходот, бидејќи 25 години заеднички живот не се малку, а имаме и две деца. Но, за жал, во денешно време не сме ниту први ниту последни на кои ова им се случува, изјави Самира за Pink.rs.

Џенан дури ја замолил Самира да го „забрза процесот“ кога поднел барање за развод. Извор близок до Лончаревиќ тврди дека пејачот последниве месеци бил прилично непријатен кон својата, сè уште, законска сопруга.

Најнови вести од Познати

To top