Познати ХИТ

Повеќе од среќа: Цеца и Јоксимовиќ ги здружија силите, слушнете како звучат заедно (ВИДЕО)

И двајцата артисти се познати по својата посветеност и перфекционизам, па не е ни чудо што се очекува „Повеќе од среќа“ да биде песна што ќе се слуша со генерации.

Повеќе од среќа: Цеца и Јоксимовиќ ги здружија силите, слушнете како звучат заедно (ВИДЕО)

Двете балкански ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ ги здружија силите и напорно работеа на песната „Више од срече“, која денеска ја здогледа светлината на денот.

Овој проект не се случи преку ноќ. Жељко и Цеца со месеци внимателно го подготвуваа секој детаљ за да се погрижат песната да биде совршена. Тие вложија многу труд и енергија, од компонирање музика и пишување текстови до студиско снимање и продукција.

И двајцата артисти се познати по својата посветеност и перфекционизам, па не е ни чудо што се очекува „Повеќе од среќа“ да биде песна што ќе се слуша со генерации.

Песната „Повеќе од среќа“ ветува дека ќе стане голем хит и ќе го одбележи летото. Комбинацијата на препознатливиот мелодиски стил на Жељко и силната вокална интерпретација на Цеца сигурно ќе ги освои срцата на слушателите.

 

To top