Познати Тажна вест

Почина актерка од „Сексот и градот“: Глумеше келнерка во популарната серија

Таа играше заедно со Сара Џесика Паркер во мега популарната серија.

Почина актерка од „Сексот и градот“: Глумеше келнерка во популарната серија

Театарската и филмската актерка Линда Грават почина на 77-годишна возраст.

Тажната вест ја потврди и нејзиното семејство.

Линда одигра бројни улоги на Бродвеј, а многумина ќе ја паметат по улогата на „Сексот и градот“.

Таа играше заедно со Сара Џесика Паркер во мега популарната серија.

Таа се појави во  2002 година глумејќи келнерка.

Најнови вести од Познати

To top