Познати првпат во јавноста

ОВА Е СИНОТ НА ИНДИРА РАДИЌ: Поранешниот сопруг го киднапирал, а таа од денот кога го вратила назад се нема одвоено од него – денес има сопруга и дете! (ФОТО)

Оттогаш живее со мајка си, но никогаш јавно не се експонирал Северин својот талент го наследил од мајка си, а заплови и во уметничките води.

ОВА Е СИНОТ НА ИНДИРА РАДИЌ: Поранешниот сопруг го киднапирал, а таа од денот кога го вратила назад се нема одвоено од него – денес има сопруга и дете! (ФОТО)

Пејачката Индира Радиќ никогаш не сакала да зборува за својот приватен живот, особено за семејството, а ретко кој знае дека има син.

Синот го крстила Северин, а јавноста нема информации за неговиот татко, освен дека се развел од Индира. Нејзиниот тогашен сопруг во еден момент, без знаење на пејачката, го однел Северин од Белград во Босна. Индира морала да побара помош од судот за да си го врати синот, што по многу труд и успеала.

Оттогаш живее со мајка си, но никогаш јавно не се експонирал Северин својот талент го наследил од мајка си, а заплови и во уметничките води.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INDIRA RADIC (@indiraradicofficial)

Имено, тој е автор на сите песни од еден од албумите на Индира наречен „Никој не е совршен“. Во 2021 година се ожени со убавата Русинка Елина, а на крајот на 2017 година Индира ја сподели среќната вест:

– Станав баба на прекрасно момче . Нека ни е жив и здрав и нека ни се раѓаат деца, бидејќи децата се најголемото богатство на светот – изјави тогаш Индира. Северин и Елина се запознале на море во Турција, но останале во контакт и по одморот.

To top