Познати Уште една српска пејачка шокирана

„НЕ МОЖЕЛА ДА ГО БИРА ТАТКОТО ЗАТОА ТОА ГО ПЛАТИЛА СО СМРТ“ – уште една српска пејачка во солзи и шок по смртта на Вања (ФОТО)

Гневна на сите случувања се огласи и пејачката Рада Манојловиќ, а претходно вчера тоа го направи и Цеца која со неверување ја прими веста за убиството на малата Вања.

„НЕ МОЖЕЛА ДА ГО БИРА ТАТКОТО ЗАТОА ТОА ГО ПЛАТИЛА СО СМРТ“ – уште една српска пејачка во солзи и шок по смртта на Вања (ФОТО)

По повод трагичната вест која се прошири завшера вечерта низ целиот регион завладеа тага и гнев, а особено во Македонија каде се случи големата трагедија.

Гневна на сите случувања се огласи и пејачката Рада Манојловиќ, а претходно вчера тоа го направи и Цеца која со неверување ја прими веста за убиството на малата Вања.

  

Рада се огласи на Твитер пишувајќи дека не може да замисли какви луѓе постојат…

„Таткото да си ја намести ќерката во рацете на убијците… Ова е трагедија за сите нас, а најмногу за младата беживотна девојка. Почивај во мир, драга Вања. Јас не можам да верувам, ни во најлошите филмови ова не сум го видела, не можам да замислам дека такви луѓе постојат! Кутрата таа не можела да го бира таткото и затоа платила со својата глава на свој 14 години. Жалост, тага, немоќ“, напиша пејачката.

Потоа Рада не можеше да се смири, па продолжи да коментира…

„Таткто учествувал во киднапирањето на својата 14 годишна ќерка за да изнуди пари од поранешната сопруга која продала стан, а киднаперите се уплашиле кога дознале дека цела јавност се кренела на нозе и ја убиле! Значи таткото учествувал во киднапирањето на ќерката“, не можеше да си поверува пејачката.

Најнови вести од Познати

To top