Познати искрен како никогаш до сега

„МОЈАТА СРЕЌА Е ТУКА“ – Душко Тошиќ конечно објави убави вести, Карлеуша одамна не е во „игра“! (ФОТО)

Никаде немаат таква почит, љубов и поддршка како во Турција

„МОЈАТА СРЕЌА Е ТУКА“ – Душко Тошиќ конечно објави убави вести, Карлеуша одамна не е во „игра“! (ФОТО)

Душко Тошиќ е меѓу една од најинтригантните јавни личности, поради одлуката никогаш да не зборува за својот приватен живот.

На тоа остана доследен и кога се пишуваше за бракот со Јелена Карлеуш. Сега една објава на Душко Тошиќ откри се’.

Поради кариерата, фудбалскиот ас често се сели, а како што самиот призна, најсреќен бил во Турција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

– Како играч, секогаш му посакувам добро на Партизан и навистина го поддржувам да победи кога играат во Европа. На нашата земја и требаат европски натпревари. Овој пат нема да лажам, ќе навивам за Бешикташ. Јас сум во Кина, но моето срце се уште е во Истанбул.

Најдобрите години ги живеев во дресот на Бешикташ. Никаде немаат таква почит, љубов и поддршка како во Турција – изјави во една прилика Душко, кој често патува до местото каде што му е срцето.

А сега е во Истанбул од каде објави прекрасна фотографија.

Најнови вести од Познати

To top