Познати

ЛЕТНА ЗА ДУБАИ НА ЛУКСУЗЕН ОДМОР: Младата македонска пејачка се соблече во бикини, погледот особено ќе ве води токму таму! (ФОТО)

ЛЕТНА ЗА ДУБАИ НА ЛУКСУЗЕН ОДМОР: Младата македонска пејачка се соблече во бикини, погледот особено ќе ве води токму таму! (ФОТО)

Не така оддамна Мартија Станојковиќ сликовито покажа дека во овие пролетни денови денови најмногу посакува бикини! Не само затоа што во нив изгледа како малечка сирена, туку и затоа што колку зимата и да беше „блага“, пролетта е врнежлива, па на Мартија сонцето ептен и недостига!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Откако сочека ветерот и бурата со обилни врнежи и полави што го зафтија „дијамантот на Блискиоит Исток“, да минат, Мартија летна за волшебниот Дубаи во потрага по витамин Д!

Откако сонцето повторно го зеде својот замав, време е за опуштање на плажа, без оглед дали си на подолг одмор или на само неколку дена. А кога Мартија ќе се соблече во бикини нејзиниот телесен раскош доаѓа до полн израз, зашто младата кумановка е налик на малечка сирена.

На плажата со брендирани очила за сонце во боја не покриваат многу, па љубопитните машки погледи најпрвин се фокусирани на нејзиното лице и очи… Но набргу потоа погледот се сели малку подолу, зашто Мартија располага со таква телесна убавина која сосема на друго место погледот го кочи. Погледнете само каква секси анатомија има Мартија!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Но, ако некој помисли дека мартија летна за Дубаи и се соблече во бикини само за да го надополни она што и фали, шансите да сте апсолутно во право, се сосема мали. Не дека сонцето, морето и песочната плажа не и недостасуваат, но она заради што најмногу е дојдена токму во волшебниот град, малкумина го претпоставуваат!

Имено, на својот Инстаграм, во кусите приказни, Мартија објасни какви се нејзините намери покрај уживањето во Дубаи. Зашто нејзината анатомија не е само секси , туку по се’ изгледа е и музичка? Барем како што ја најавува самата Мартија преку насловот на новата песна, за која многу е извесно дека во Дубаи се снимаат некои видео – кадри.

Ќе биде тоа соло или дует со едно од новите деца од трап сцената, дали Дарко Димитров е автор на песната или само е кај него снимана и продуцирана, деталите останува да ги дознеме малку подоцна.

Сега за сега, само како мини најава за она што Мартија го подготвува и се разбира уште неколку погледи на „таа волшебна глетка“… При тоа не мислевме само на убавините на Дубаи и неговите зданија, туку и на сексапилната Мартија во сите нејзини заводливи изданија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Најнови вести од Познати

To top