Познати

КАВАЛИ ПРЕД ЕДНА ГОДИНА ГО ДОБИЛ ШЕСТОТО ДЕТЕ – му го родила 45 години помладата избраничка, еве која е таа!

КАВАЛИ ПРЕД ЕДНА ГОДИНА ГО ДОБИЛ ШЕСТОТО ДЕТЕ – му го родила 45 години помладата избраничка, еве која е таа!

Италијанскиот моден дизајнер Роберто Кавали почина денеска на 82 годишна возраст, а пред само една година го доби шестото свое дете.

Неговата 45 години помлада избраничка која е поранешен модел на Плејбој, Сандра Нилсон Бергман на свет го донесе неговото шесто дете.

Тој во интервју за италијанскиот магазин „Новела 2000“ го открил името и полот на детето.

-Се вика Џорџо како неговиот дедо, мојот татко, признал дизајнерот велејќи дека името е во чест на неговиот татко кој е убиен во Втората светска војна кога славниот дизајнер имал само четири години.

Инаку од претходниот брак имаше пет деца, а во 2015 година со новата сопруга купил приватен остров во нејзината земја Шведска.

Најнови вести од Познати

To top