Познати фото

Како денес изгледа фаталниот Езел: Актерот како да не старее, стана и водител на популарен квиз

Како денес изгледа фаталниот Езел: Актерот како да не старее, стана и водител на популарен квиз

Турскиот актер Кенан Имирзалиоглу, на нашата јавност најпознат по улогата на Езел во истоимената серија, со години ја носи титулата еден од најпосакуваните мажи.

Поминаа повеќе години од емитувањето на познатата сапуница, а многу фанови често коментираат дека актерот воопшто не старее.

Денеска ужива во семејниот живот со сопругата Син Кобал, која е 12 години помлада и заедно имаат две ќерки. Тие се запознале на снимањето на серијата заедно во 2015 година и оттогаш се неразделни.

Покрај актерските ангажмани, Кенан работи и како водител на турската верзија на популарниот квиз „Кој сака да биде милионер?“.

Instagram / atvmilyoner

Најнови вести од Познати

To top