актер

Пронајдени се 58 резултати на тема „актер“
ТВ и Филм

Малку познати детали од животот на славниот актер: Негативецот од Титаник е од балканско потекло, а еве како навистина се презива

Били Зејн (55), кој беше прославен по улогата на негативец во популарниот филм „Титаник“, кој имаше мисија да се ожени со убавата Роуз...
Познати

Од дебел млад човек до мускулеста ѕвезда: Тој тежеше над 200 килограми, а денес не би го препознале! (ФОТО)

Итан Сапли многумина го паметат како актер со неверојатна смисла за хумор, но и прекумерна тежина со која се бореше со години, сè до неодамна. Американскиот...
Познати

Убиен познат актер пред станот на својата девојка откако сакале да му ја украдат колата- светот во неверување, имаше само 30 години

Американскиот актер Еди Хасел (30) најпознат по улогата во филмот „Децата се во ред“ почина откако што беше застрелан во предградието...
Познати

Се сеќавате ли на овој актер од македонските приказни: Речиси секогаш играше негативец, а приватно беше кроток и врвен артист

Се упокои два дена пред новата 2002 година, а еден месец порано го даде своето последно животно интервју. Речиси немаше серија или драма...
Познати

Турскиот актер својата бремена сопруга ја оставил поради Шехерезад, а таа во знак на одмазда го абортирала нивното бебе

Турскиот актер Халит Ергенџ (49) и актерката Бергузар Корел, срцата на публиката ги освоија како пар во популарната серија „1001 ноќ“,...