Познати

ФОТО: Холивудски „близнаци“ – Дали знаевте дека некои од најголемите актерски ѕвезди имаат познати двојници?

ФОТО: Холивудски „близнаци“ – Дали знаевте дека некои од најголемите актерски ѕвезди имаат познати двојници?

Фејсбук страницата на Ситком Ворлд сподели серија фотографии од холивудските ѕвезди и нивните еднакво познати двојници, истакнувајќи колку од нив всушност имаат „близнаци“ во светот на шоубизот.

Судејќи по објавата на Ситком Ворлд, се чини дека некои од најголемите холивудски ѕвезди имаат двојници, а кога ќе ги споредите нивните фотографии, тешко би можеле да ги „препознаете“.

Facebook
Facebook

Така, меѓу познатите „близнаци“ се издвојуваат актерите Хенри Кавил и Мет Бомер – делат темна коса, слична фризура, сини очи и други црти на лицето.

Исто така, тука се и Даниел Редклиф и Илајџа Вуд, чии малку поинакви фризури помагаат да се разликуваат.
Друго дуо кое дели неверојатна сличност е шпанскиот актер Хавиер Бардем, како и Џефри Дин Морган.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Младата актерка Мили Боби Браун, позната по сериите „Stranger Things“ и филмовите „Enola Holmes“, има нешто постара доппелгангерка – Натали Портман. Споредување на нејзините фотографии во 20-тите со сегашниот изглед на Мили – тешко е да се најде разлика.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
To top