Познати

ДОАЃААТ МНОГУ ПРОСЛАВИ ВО ДОМОТ: Цеца откри кога Анастасија ќе прави свадба, сè е во рацете на еден човек – од него зависи!

ДОАЃААТ МНОГУ ПРОСЛАВИ ВО ДОМОТ: Цеца откри кога Анастасија ќе прави свадба, сè е во рацете на еден човек – од него зависи!

Цеца претходниов викенд одржа концерт во Шабац, а по концертот имаше прес -конференција.

Концертот на Светлана Цеца Ражнатовиќ во Шабац беше преполн, а публиката едногласно ги пееше нејзините хитови.

Цеца по спектаклот им се обрати на медиумите и ги сумираше впечатоците од настапот, но неизбежни прашања беа поврзани и со нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ која живее во Шпанија со сопругот Немања Гудеља.

– Анастасија не доаѓа за Велигден, сега има своја слава Ѓурѓовден. Семејството Гудељ слават Ѓурѓовден, снаата мора да е со нив. Јас пак, одам на причест и ја снимам емисијата. Имам најдобри можни искуства што се однесува до Шабац. Вистина е, има видеа кои го докажуваат тоа. И во 2013 година еуфоријата беше иста. Горда сум на мојот репертоар, на моите автори – изјави Цеца која истакна дека Европското фудбалско првенство ќе го гледа во зависност од обврските.

-Зетот мој ќе го бодрам во зависност од обврските, но би сакала со задоволство да ги гледам натпреварите на кои игра мојот зет. Јас сум му страствена обожавателка. Сите сме бучни во куќата, јас сум од југот.

Како што изјавила Цеца, летово ќе се посвети на нов албум.

– Ми треба одмор, подготвувам албум. Кога патувам, го губам фокусот, потребна е многу енергија за нов албум.

Во семејството Ражнатовиќ има многу прослави.

-Сега се ближи роденденот на Анастасија, не знам каде ќе биде, па роденден на Жељко, тој полни четири години, па мојот роденден. Анастасија е мажена, венчана, свадбата зависи од обврските на Немања, се венчале таму каде што треба, пред Бога, ова останува формалност.

Најнови вести од Познати

To top