Познати германија

БАРАЛЕ 15 МИЛИОНИ: Го уценувале семејството на Михаел Шумахер со негови слики по несреќата, завршија со лисици на рацете

Сега се појавија дополнителни детали во извештаите од Германија кои тврдат дека мозокот на заговорот, за кој се верува дека вреди околу 15 милиони евра, сега е уапсен. Државното обвинителство во Вупертал потврди дека во четвртокот бил уапсен 52-годишен маж кој работел за семејството Шумахер како обезбедување.

БАРАЛЕ 15 МИЛИОНИ: Го уценувале семејството на Михаел Шумахер со негови слики по несреќата, завршија со лисици на рацете

Семејството на Михаел Шумахер беше уценувано од мажи кои се заканиле дека ќе објават слики од легендата на Формула 1 по неговата несреќа на скијање. Се утврдило дека во заканите учествувал поранешен член на обезбедувањето на славниот Германец.

Шумахер, поранешен седумкратен светски шампион, се здоби со повреди кои му го променија животот по несреќата на скијање на француските Алпи во 2013 година и оттогаш не е виден во јавноста.

Билд минатиот месец објави дека германската полиција уапсила двајца мажи, татко и син, откако му се заканиле на семејството на Шумахер во обид да изнудат милиони евра од нив.

Сега се појавија дополнителни детали во извештаите од Германија кои тврдат дека мозокот на заговорот, за кој се верува дека вреди околу 15 милиони евра, сега е уапсен. Државното обвинителство во Вупертал потврди дека во четвртокот бил уапсен 52-годишен маж кој работел за семејството Шумахер како обезбедување.

Развојот на настаните доаѓа откако минатиот месец беа уапсени уште двајца мажи, Јилмаз Т (53) и неговиот син (30) од Вупертал. Тие, наводно, имале чувствителни слики од Шумахер веднаш по неговата несреќа и му рекле на семејството дека „не сакаат (сликите) да бидат објавени“, но истовремено барале и исплата. Се вели дека тие ветиле провизија на поранешен телохранител вклучен во заговорот, па дури и испратиле слики до семејството за да ги поткрепат нивните тврдења.

To top