Музика

ПОЧИНА МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА: Немаше прослава да не помине без песните на Атина Апостолова, во нејзиниот дом веднаш дојде полиција и брза помош

Нема кој не ја знае Атина Апостолова и нејзините безвременски хитови: „Ако грешам грешна да сум јас“, „Пејте, пејте еј, мераклии“, „Усни румени“,„Цела вечер ќе ти пеам, а ти крши чаши“, „Верувај ми“…..

ПОЧИНА МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА: Немаше прослава да не помине без песните на Атина Апостолова, во нејзиниот дом веднаш дојде полиција и брза помош

Почина македонската фолк пејачка Атина Апостолова.

Веста започна да се шири на социјалните мрежи, а една од оние кои први ја пренесоа беше нејзината долгогодишна блиска пријателка Вики Среброва.

Како што пренесуваат дел од медиумите таа починала изненадно и во овој момент во нејзиниот дом има присуство на полиција и брза помош.

Инаку таа неодамна направила и операција на срцето, но се поминало во најдобар ред.

Најнови вести од Музика

To top