Музика „Магазин“ во Скопје

Легендарната хрватска група „Магазин“ оваа сабота во Скопје

Организаторите на настанот најавуваат незаборавна ноќ, исполнета со добра музика и многу забава.

Легендарната хрватска група „Магазин“ оваа сабота во Скопје

Легендарната хравтска група „Магазин“ ќе гостува во ноќниот клуб PURE, со почеток од 21 часот.

Групата која се смета за една од најуспешните и највлијателните на сцената на балканската музика ќе ги изведе своите најголеми хитови пред фановите во Скопје.

Хитовите кои се популарни кај многу генерации како “Put putujem”, “Ti si želja mog života”, “Oko moje sanjivo”, “Sve bi me curice ljubile”, “Balkanska ulica”, “Istambul”, “Zna srce, zna”, “Sve bi seke ljubile mornare”, “Boli me”, “Besane noći” се само дел од хитовите кои ќе ги чуеме во сабота.

Билетите за овој настан се продаваат по цена од 1.000,00 денари преку продажната мрежа на www.ticketx.mk, а резервации може да се направат на телефонскиот број 071 649 683. Организаторите на настанот најавуваат незаборавна ноќ, исполнета со добра музика и многу забава.

Фановите на „Магазин“ во Скопје можат да се подготват за незаборавна вечер, полна со одлична музика и уникатен настап.

Најнови вести од Музика

To top