четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 197
home Хроника

Приведен кумановец

Приведен кумановец

На 12.10.2021 во 14:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(42) од Куманово, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021