Храна и Пијалаци (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно.

Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно.

Состојки:

120 гр овесни снегулки
200 мл вода
40 мл масло
3 јајца
1/2 лажичка сол
1/4 лажичка мелен ѓумбир
1/3 лажичка мелен коријандер
1/3 лажичка италијански зачини

Подготовка:

To top