рецепт

Пронајдени се 130 резултати на тема „рецепт“
Храна и пијалаци

Пита прелеана со месо: Според рецептите на нашите баби, румена и миризлива, лесно се подготвува (РЕЦЕПТ)

Најрумената и најмиризлива пита со месо што некогаш ќе ја пробате. Состојки: Пакување тенки кори 250-300 гр месо 1 главица кромид 3 јајца 1-2...
Храна и пијалаци

Стар југословенски рецепт за НАЈСОЧНИОТ ВКУС: Вака спремена попара ќе биде доручек број 1 на вашата трпеза!

Некогаш сите уживаа во оброкот направен од стар леб и сирење, така се воспитуваа генерации, а денес децата не ни знаат што е попара. Домаќинките...
Храна и пијалаци

Изгледа совршена, а вкусот ѝ е уште подобар! Слоевита салата со јајца и шунка ќе биде вашето ново решение за забави и гости

Доколку барате брз оброк за послужување на гостите како предјадење или вечера, слоевитата салата со јајца и шунка е совршен избор за...