Храна и Пијалаци астрологија

Месечен хороскоп за април 2024: Ќе биде обележан со ретрограден Меркур, но не очајувајте – нема да ги замрси конците на сите

Прочитајте го месечниот хороскоп за април 2024 година и дознајте што ви подготвуваат ѕвездите!

Месечен хороскоп за април 2024: Ќе биде обележан со ретрограден Меркур, но не очајувајте – нема да ги замрси конците на сите

Прочитајте го месечниот хороскоп за април 2024 година и дознајте што ви подготвуваат ѕвездите!

ОВЕН

Работа

Месечниот хороскоп за април 2024 година вели дека сезоната на затемнување може да резултира со финансиски измами и големо богатство. Се зависи од вашите навики. Овој пат се нарекува кармички, но ќе ви даде шанса да го промените вашиот живот на подобро. Обидете се да се држите до вашиот буџет. На работа на средината на месецот ве очекува големо изненадување!

Љубов

Огнените енергии се посилни од кога било, па ако сакате страсна љубов, сега е време да дејствувате. Ажурирајте ги вашите профили на социјалните мрежи и на 8 април, за време на младата месечина и затемнувањето на Сонцето во вашиот знак, не седете дома. Ве очекуваат интересни познанства. За Овните кои веќе ја запознале својата љубов, полната месечина во Скорпија на 24 април ќе им помогне да ги анализираат односите и да ги видат причините за некои неуспеси. Ова е одлична можност да го добиете она што го сакате во љубовта.

Здравје

Обрнете внимание на менталното здравје. Одморете, медитирајте и давајте приоритет.

БИК

Работа

Јупитер, планетата на проширување, многу брзо ќе се пресели од вашиот знак во Близнаци, што значи дека конечно треба да се обидете да ги зголемите финансиите. Можеби имате нови идеи или долго време размислувате за обука што ќе ви овозможи да се квалификувате за поголема заработка? Размислете добро, консултирајте се со искусни луѓе и доколку ризиците се оправдани, преземете акција!

Љубов

Венера преминува во вашиот знак на 29 април 2024 година, но толку ќе бидете впиени во комуникацијата со пријателите што воопшто нема да ве привлекуваат состаноци. Наместо да ги избегнувате луѓето кои сте ги привлекле во око, поканете ги на друштвени собири. Колку повеќе луѓе, толку подобро! Ако веќе сте во среќна врска, доаѓа најубавиот период од годината!

Здравје

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитете се од настинки. Можни проблеми со алергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа

За време на затемнувањето, од 25 март до 8 април, може да ве обземе разочарување од вашиот деловен проект или чувство на неисполнување. Ова ќе доведе до желба за промена на работните места. Месечниот хороскоп за април 2024 година ве советува да почекате до 25 април, кога вашата владејачка планета ќе се врати во директно движење. Повторно размислете за одлуката и, доколку останете верни, постапете!

Љубов

Во април покажете ја вашата опуштена, друштвена и авантуристичка страна. Вашата спонтаност е таа што ќе ја привлече вистинската личност за вас. Близнаците кои веќе ја пронашле својата сродна душа сега треба да се водат според мантрата „размисли двапати пред да зборуваш“. Тоа е затоа што Меркур, вашата владејачка планета, е во ретроградна во поголемиот дел од април, што значи дека комуникацијата може да биде нарушена. Обидете се да избегнете расправии.

Здравје

Најдете хоби што ќе го ослободи стресот на Меркур ретрограден.

РАК

Работа

Работите кои се надвор од ваша контрола, без разлика дали се работи за скок на цената или трошоците за ненадејно расипани апарати за домаќинство, „ќе го изедат“ најголемиот дел од вашиот буџет. Меѓутоа, кога планетата Меркур ќе излезе од ретроградна состојба на крајот на месецот, ќе можете да ги вратите финансиите. И не само тоа, ќе можете да си дозволите убаво купување. Одличен месец за соработка со странци!

Љубов

Ако сретнете некого и почувствувате искра, не пропуштајте ја можноста да го побарате. Енергиите на Овенот во април повикуваат на решителност, и тогаш се случува успехот. Среќно заљубените Ракови треба да ја искористат енергијата на Полната Месечина во Шкорпија на 24 април за да ги разјаснат своите намери. Скорпијата поттикнува длабоки разговори, дискусија за проблемите и помирување по долги кавги.

Здравје

Можни проблеми со несоница, воведете физичка активност.

ЛАВ

Работа

Месечниот хороскоп за април 2024 година вели дека периодот на ретрограден Меркур од 1 до 25 април е ризичен во однос на спонтано трошење, а Лавовите кои се навикнати да прават големи гестови и да не се грижат за финансиите, во овој момент треба особено да ги следат своите трошоци. и приходите. Сепак, ова е добро време да си поставите нови финансиски правила.

Љубов

Овој месец ќе се чувствувате особено привлечни и самоуверени благодарение на Венера во огнениот Овен. Сепак, вашата искреност може да ги изненади другите. Обидете се да ги искажете своите мисли што е можно попрецизно за да не бидете погрешно разбрани. Одлично време за зафатени Лавови, преиспитајте ги одлуките и развијте корисни навики како да си давате комплименти.

Здравје

Можни повреди, внимавајте при вежбање.

ДЕВИЦА

Работа

Додека Меркур, вашата владејачка планета, е ретроградна, шансите за финансиски раст се намалуваат, иако исклучок може да биде отплата на долгот. Подобро е да се одложат сите преговори за бонуси и покачување на платите за периодот по 25 април. На крајот на месецот ќе имате можност да ги покажете сите ваши вештини.

Љубов

Април е совршено време да разговарате за вашите чувства, бидејќи енергијата на Овенот ви дава храброст и решителност. Поканете ја личноста што ви се допаѓа! Не седете дома, бидејќи има големи шанси да сретнете некој особено интересен. Девиците кои се веќе среќни во љубовта, ќе мора да разговараат за финансиски прашања со партнерот.

Здравје

Без болести, здравјето ќе биде добро.

ВАГА

Работа

Родендени, свадби на пријатели, вечери во ресторани, може да бараат големи трошоци. За време на затемнувањето на 8 април, поставете си месечна граница на трошење и обидете се да не ја надминете. Кон средината на месецот следат ненадејни промени на работа. Можеби ќе ве чека нов тим од луѓе, но се ќе работи во ваша корист.

Љубов

Вашето Сонце е во спротивност со Венера во Овен, што значи дека во април ќе сакате да преземете иницијатива во љубовта, да ризикувате, па дури и да бидете конфронтирачки. Последново особено може да влијае на вас ако веќе сте ја запознале вашата сродна душа. Запомнете дека ова е период кој ќе помине. Доколку сте слободни, ќе ве иницира комуникација со нова личност која брзо ќе го избрише „соло статусот“.

Здравје

Можни проблеми со цревата, внимавајте на исхраната.

СКОРПИЈА

Работа

За разлика од многу други знаци, вашите финансии се прилично стабилни во април 2024 година. Искористете го овој момент за да ја обновите вашата гардероба и да се фокусирате на вашиот физички изглед. Во првата половина од месецот ќе постигнете одлични резултати, а вашиот успех ќе стигне до конкуренцијата. Тогаш можете да очекувате серија деловни понуди!

Љубов

Затемнувањето од 25 март до 8 април ќе помине по оската Овен-Вага, а ќе биде одговорно за рамнотежата на личните интереси и среќните партнерски односи. Овој период ќе ви даде можност да го промените љубовниот статус. Ако сега сте сингл и сакате да се заљубите, земете ги работите во свои раце. За Скорпиите кои веќе ја запознале својата љубов, затемнувањето на Месечината на 25 март укажува на криза во врската.

Здравје

Зајакнете го имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Погрижете се да сте во стабилна финансиска позиција во април. Малку е веројатно дека ќе успеете да ја зголемите заработката во периодот на ретрограден Меркур од 1 до 25 април, но треба паметно да ги трошите вашите заштеди. Прифатете ја помошта од некој близок, роднина или колега. Држете се настрана од деловните озборувања.

Љубов

Во април ќе флертувате повеќе од вообичаено, а сето тоа благодарение на Сонцето и Венера во Овен. Се ќе ви биде вистинска авантура, не плашете се од таква енергија. И среќно заљубените Стрелци ќе имаат излив на енергија! Погрижете се вашата сакана личност да е на иста бранова должина како вие. Ќе ја зацврстите врската!

Здравје

Пазете се од прејадување, април е погоден за добивање вишок килограми.

ЈАРЕЦ

Работа

Месечниот хороскоп за април 2024 година ве советува попаметно да ги трошите парите. Обидете се да ги намалите трошоците со тоа што јадете помалку во ресторани, а повеќе дома. Средината на месецот може да бара ненадејни трошоци, бидете подготвени. Не е добро време за промена на работните места. Хороскопот ве советува да не брзате со одлуките.

Љубов

Ако сакате да запознаете некого, можете и треба да дејствувате сега. Погледнете ги подобро луѓето кои ви се додворуваат. Јарците кои веќе ја запознале својата љубов треба да ја насочат својата енергија во креативна насока. Пробајте ново хоби со саканата личност или започнете некаков заеднички проект за кој долго зборувате!

Здравје

Нема да имате здравствени проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа

Трошењето за време на ретроградниот Меркур не е добра идеја, но исклучок би било инвестирањето во вашиот сопствен одмор, физички и психички. Во овој момент не треба да планирате одмори или патувања. На крајот на месецот може да се најдете во ситуација кога ќе мора да ризикувате. Клучот е да ја слушате само вашата интуиција.

Љубов

Сега големи се шансите да ја запознаете личноста со која ќе имате многу убава романса оваа пролет и лето. Ако сакате да ја подигнете вашата врска на посериозно ниво, вклучете разговори за страстите. Комуникацијата е силна страна на воздушните знаци. Април е најубавиот месец за среќно заљубените Водолии.

Здравје

Зголемете го внесот на витамини, а хороскопот ве советува да ја проверите крвната слика.

РИБИ

Работа

Месечниот хороскоп за април 2024 година вели дека Венера, која до неодамна беше во вашиот знак, донесе успех не само во љубовта, туку и во парите. Сега имате силна желба да споделите сè со сите. Обидете се да се воздржите од прекумерна дарежливост. Април не е најдобро време за преземање финансиски ризици и не треба целосно да ги трошите вашите заштеди.

Љубов

Венера во огнениот Овен сугерира дека е време сами да направите неколку чекори. Големи се шансите да влезете во нова емотивна врска со личноста со која ќе стапите во комуникација преку социјалните мрежи. За среќните Риби, април е време за обединување со вашиот значаен другар преку заеднички активности. Ако живеете заедно, добро е да го преуредите домот.

Здравје

Здравјето е добро, само бидете физички поактивни.

To top